Job sharing v ČSOB

Job sharing v ČSOB

03.12.2015

2104 0 0

Petra s Lenkou se chtěly vrátit po mateřské zpět do práce do oddělení interní komunikace, kde před tím pracovaly. Petra po třetí rodičovské, Lenka po první rodičovské dovolené. Na plný úvazek si ale netroufaly. Jejich nadřízená obě znala, věděla, že jsou spolehlivé, komunikativní a mají chuť pracovat. Věděla, že obsadit pozici ve svém oddělení jen polovičním úvazkem nebude stačit. Sama navrhla sdílené místo na pozici event manažera.

Každá pracuje 20 hodin týdně, některé dny se překrývají, jiné pracují z domova, agendu si předávají uprostřed týdne. Obě mají podobný styl práce, jsou si lidsky blízké, záleží jim na tom, aby sdílení fungovalo. Jsou maximálně spokojené, protože se mohou realizovat v práci a mají zároveň čas na rodinu. 

Pro nadřízenou má sdílení spoustu výhod. V době dovolených či nemocí nemusí shánět náhradu, druhá ze sdílejících kolegyň je vždy připravena zastoupit, do všeho je zasvěcená a není nutné nic složitě předávat či vysvětlovat. Tím, že sdílejí jednu pozici, přinášejí do ní dva vhledy, často vymyslí zcela nový způsob, jak danou věc řešit. Velké úkoly či akce, jakou v poslední době byla například dvoudenní manažerská konference, si samy rozdělují mezi sebe. Každá měla například na starosti zajištění programu jednoho konkrétního dne.

Sdílené místo trvá již více než dva roky a obě tak plánují pracovat i nadále.