Zatímco v EU pracuje na zkrácený úvazek každý čtvrtý zaměstnanec, v Česku tak pracuje pouhých pět procent. Jednou z možností, jak pracovat „jinak“ je job sharing neboli sdílení pracovního místa dvěma či více zaměstnanci na zkrácený úvazek.

Job-sharing v Česku využívá 7 % firem, jak plyne z výsledků dotazníkového šetření na 4500 respondentů Fondu dalšího vzdělávání v rámci projektu METR. V naprosté většině je využíván maminkami na administrativních pozicích. Zpravidla se jedná o dva zaměstnance na zkrácený úvazek, kteří sdílí náplň jednoho úvazku. Jeden pracuje od pondělí do středy, druhý od středy do pátku. Během středy si předají agendu.

Job sharing i pro experty a manažery

V zahraničí za posledních deset let podíl sdílených míst prudce rostl. V Německu je v roce 2003 využívalo 9 % firem, v současné době je to již 20 %. Ve Velké Británii využívá sdílená pracovní místa dokonce 54 % firem. Překvapením může být fakt, že sdílená pracovní místa jsou v těchto zemích využívána na expertních, ale také náročných manažerských pozicích, jako jsou brand manažeři, risk manažeři, HR manažeři apod. Plný úvazek těchto pozic často překračuje 40 hodin týdně a obzvláště ženy s dětmi nemohou či nechtějí obětovat své práci tolik. Klasický zkrácený úvazek pro ně v takové pozici není řešením, přináší stres z nepřítomnosti či práci přesčas. Sdílené místo je vhodným řešením. A jak funguje job sharing v praxi?

Tina a Anna sdílejí místo HR manažerky ve společnosti Deutsche Telekom v Bonnu. Tina pracuje od pondělí do středy, Anna přichází do kanceláře ve středu a pracuje do pátku. Spolupracují jako tým, sdílejí odpovědnost, sdílejí e-mailovou schránku, organizují si práci sami a jsou plně zastupitelné. Usnadňují jim to stejné motivace i ambice. Tina se chce věnovat svým dvěma dětem, Anna potřebuje čas trénovat na maraton.

​​Job sharing – chytrý model práce na částečný úvazek​ - vyšlo v srpnu na E15.cz​ - vyšlo v srpnu na E15.cz

 

Komentáře Přidat komentář

Přidat komentář